Sepetim (0) Toplam: 0,00

Hayvan Tedavi Başvurusu

Sizin hayvan sever olduğunuzun farkındayız, eğer bize başvurmak üzereyseniz büyük olasılıkla sizin kaynaklarınız hayvan dostlarımıza tedavi desteği vermek için yeterli değil, bunu anlayabiliyoruz. Bununla beraber metnin devamını okumadan önce bizim de kaynaklarımızın kısıtlı olduğunu ve elimiz, bütçemiz elverdiği şekilde en fazla hayvana tedavi desteği ulaştırmayı amaçlayan bir yapı olduğumuzu anlamanız çok önemli. Biz bir kamu kuruluşu değiliz, sadece hayvanların acılarını önemseyen özel bir yapıyız. Yani sizin gibiyiz,  kazandıklarımız, kaynak ve imkanlarımız doğrultusunda hayvan dostlarımıza desteği amaçlıyoruz. Aşağıda kurallarımız yer almaktadır. Okumamanız bize sadece vakit kaybettirir ve gönderdiğiniz mesajınıza yanıt dahi alamayabilirsiniz. Lütfen dikkatle okuyun.

Kitapkoala.com sadece ve sadece sokak hayvanların tedavi edilmesi için finansman sağlamaktadır. Beslenme, bakım, yolculuk vs taleplerini şu anda karşılayamıyoruz. Sahipli hayvanlara ilişkin herhangi bir ödeme yapmıyoruz.

Başka bir arkadaşınızın ilgilendiği, sosyal medyada gördüğünüz, üçüncü ağızdan bize gelen bildirimleri dikkate alamıyoruz. Bildirimi yapan kişi fiziksel olarak hayvanı görmüş, durumunu incelemiş biri olmalıdır. Bir paylaşıma kitapkoala'yı etiketlemiş olmanız bizim için hiçbir anlama gelmiyor. 

Başka kuruluş ve kişilerce yardım toplanmış yaralı hayvanlara ilişkin masrafları karşılamıyoruz.

Bize başvuru için yaralı veya hasta hayvanı, bir veterinere götürmüş, masraflara ilişkin bir teklif almış durumda olmanız gerekiyor. Bizimle işbirliği içerisinde olan veterinerlere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Onlara ulaşmanız ve derdinizi anlatmanız daha kolay olacaktır. Özellikle sokak hayvanlarına destek olan bu veterinerlere kendi evcil hayvanlarınızı tedavi ettirerek de destek olabilirsiniz.

Kitap Koala her ne kadar bir gün ambulans hizmeti vermeyi amaçlasa da kısa vadede yaygın bir şekilde bu hizmeti veremeyeceğimizden şimdilik hayvanlar için Sosyal Güvenlik Kurumu gibi hareket ediyoruz.

Sadece ve sadece veterinerlere ödeme yapıyoruz.

Tüm başvurular yaralı hayvanın fotoğrafları, durumunu özetleyen bir yazı ve veterinerin tedaviye ilişkin teklifi sonrasında onaylanıyor.

Ödeme hayvanın tedavisi sonrasında, tedaviye ilişkin epikrizin ve hayvanın fotoğraflarının gelmesinin ardından yapılabilir. Ödeme için önceden onay alınmış olmalıdır. Halihazırda tedavi edilmiş hayvanlar için sonradan onay vermiyoruz.

Tüm başvurular acildestek@kitapkoala.com adresine gönderilmelidir. Şu anda Kitapkoala.com bütçesinin tamamını Patirail Grubu’nun Yöneticisi Neslihan Çolak yönetmektedir. Mesajlarınıza dönüş yapmaması, yukarıdaki kurallar uygun başvuru yapmamanızdan ya da yoğunluktan olabilir.

Yaralı, hasta hayvanın ötenazi yapılmasına karar verilmesi veya ameliyat sonucunda kaybedilmesi durumunda masraflarının ödemesi yapılmayacaktır. Sadece yaşama hakkı üzerine ödeme yapıyoruz. 

Yapılan tedaviler sonucunda, fatura ve epikriz elimize ulaştıktan sonra ödeme yapılacaktır

Lütfen bizim de sizin gibi hayvan dostlarımıza fayda sağlamaya çalışan bir organizasyon olduğumuzu unutmayın. Bu önlemlerin sizlerin işinizi zorlaştırmak için değil, kötüye kullanımı önlemek için olduğunu anlamanız bizim için çok önemli. Ne kadar az kaynağımızı israf edersek, o kadar çok gerçek ihtiyaç sahibi dostumuza ulaşabiliriz.

Aynı yolda olduğumuzu unutmayın. Yukarıda belirtilen kuralların tamamının bir sebebi ve tek bir amacı var: Daha fazla hayvanın acısını azaltmak. Bu işi iyi yaptığımıza inanmak istiyoruz, en iyi olma yolunda azimle ilerliyoruz. Esasen konu fayda yaratmak olunca, bir rekabet içinde de değiliz. Yeter ki hayvan dostlarımıza ulaşalım, yeter ki elimizden geldiğince fazlasına destek olalım. Gönüller bir olunca bu disiplini oturtacağımıza, hep beraber destek sistemimizi daha iyiye taşıyacağımıza eminiz.

İyi ki varsınız ve iyi ki varız. Her şey minik gözlerin mutlu bakabilmesi için.

Sevgilerimizle.

Kapat