Elon Musk hiç şüphesiz günümüzün en başarılı ve hırslı liderlerinden biri. PayPal’ı kuran ve daha sonra satarak servet yapan Musk, Tesla ve Space X ile hep gündemde oldu. Roket yapmayı nasıl öğrendiği sorulduğunda cevabı “kitap okuyarak” olmuştu. Değişik alanlarda kahramanlardan ilham aldığını söylüyordu. Bu konuda yalnız değil aslında. 233 varlıklı kişi üzerinde yapılan bir araştırmada çoğunluk günde en az 30 dakika okumaya ayırdıklarını söylemiş.

Elon Musk’ın kitap önerilerinin arasında Max Tegmark tarafından yazılan “Hayat 3.0: Yapay Zeka Çağında İnsan Olmak” adlı kitap dikkat çekici. Bir MIT profesörü olan Max Tegmark bu kitapta nasıl bir gelecek istediğimiz ile ilgili güçlü sorular sorarken teknolojideki yeniliklerin gelecek hedeflerimizle kaynaştığından emin olmaya çalışıyor.

Hızla yapay zekanın ön  plana çıktığı ve teknolojide sayısı yeniliğin deneyimlendiği günümüzde siz nasıl bir gelecek hayal ediyorsunuz?  Hayallerinizde insan olmak, yardım etmek, paylaşmak ve katma değer yaratmak ne kadar yer tutuyor?


Kitap Koala Sokak Hayvanlarına Destek Olmak İçin Kurulmuştur. Lütfen Ziyaret Ediniz! 

Kitap Koala Neler Yapıyor?

Alışverişleriniz sayesinde tam 31 canın tedavisini üstlendiğimizi 50’nin üzerinde okula 50.000 TL’nin üzerinde kitap gönderdiğimizi biliyor musunuz?