Sepetim (0) Toplam: 0,00

Dünyanın En Tatlı Okuyucuları: Koalacılar!

Kitapları ve hayvanları seven herkese kısaca Koalacı diyoruz. Koalacı demek dünyaya başka bir gözle bakmak, Koalacı demek kendisinden başkalarını düşünmek demektir.

George Lucas bir konuşmasında "karanlık tarafın" ve "Jedi’ın" ne demek olduğunu şöyle açıklamıştır. İmparatorluk dediğimde kötü insanları ya da Jedi dediğimde iyi insanları kastetmedim. İyi ya da kötü bu şekilde anlaşılamaz. Karanlık taraf sadece kendi çıkarlarını düşünen insanları, Jedi ise kendinden başkalarını da düşünen insanları anlatmaktadır.

İyi olmak “Karıncayı incitmemek” değildir, İyi olmak o karıncayı acıdan kurtarmaktır.

Koalacı olmak dünyaya başka bir gözle bakmak derken kastettiğimiz şey Lucas’ın kastettiğiyle aynıdır. Dünyanın kendinden başka varlıkları düşünen ve onlara destek olan insanlara ihtiyacı var.

Koalacı demek insanları, bitkileri, hayvanları, doğayı bir bütün olarak sevmek demektir. Hiçbirini dışlamadan, ayırmadan tüm canlılara şefkat göstermektir. Bu düşünme eylemi, ırk, dil, milliyet ve cinsiyet gibi ayrımların çok daha ötesine gider.

Sayenizde amaçlarımıza her gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Siz ise bugüne kadar tüm çabalarımızı takdir ettiniz ve tüm hatalarımızı görmezden geldiniz. Çünkü Koalacı olmak “Şefkatlı Olmak” demekti. Hepinize teşekkür ediyoruz.

Size harika bir haberimiz var: Hepinizin bildiği gibi 14 Şubat Dünya Öykü Gününde Kitap Koala’nın Nişantaşı’ndaki ilk mağazası resmi olarak açılıyor. Bugüne gelmek hiç kolay olmasa da hissettiğimiz gururu hiçbir şeyle ölçmek mümkün değil.

Gerçek bir Koalacı olarak kalplerin buluşması için gelin, yanınızdayım demek için gelin. Kendiniz gibileri görmek ve tanımak için gelin.

Bize çiçek göndermek isteyen herkesin, çiçek göndermek yerine bir hayvan koruma derneğine bağış yapmasını çok isteriz. Hem böylece çiçekler doğada kalır, hayvanlar korunur.

İnsan okusun insanlık yaşasın!

Açılışa özel sürprizlerimizi aşağıda bulabilirsiniz. 

14 Şubat 18.00

3 Cello Dinletisi

14 Şubat Cuma günü Saat 18.00’de Üç dünya tatlısı Koalacı kadın, cellolarıyla harika bir gösteri yapacaklar. Şafak Erişkin, Didem Erken ve Gulyar Balcı'ya bu inisiyatifte yer aldıkları için minnettarız.

14 Şubat 19.00

Söyleşi ve İmza Günü 

Herkesin çok sevdiği Yunus Nadi ve Haldun Taner gibi önemli ödüllere sahip değerli Mario Levi'yi kitabevimizde söyleşi ve imza günü için ağırlıyoruz.

Yeni çıkan kitabı "Bu Salı ve her Salı Şişli" kitabını imzalayacaktır.

1000 kg Mama Bağışı

Hepinize sevgiyle sarılmak için sabırsızlıkla bekliyoruz. İnsanları seviyoruz ama açılışımızda insanlara ikramda bulunmak yerine hayvanlara ikram yapmaya ve farklı barınaklara 1.000 kg’lık mama dağıtmaya karar verdik. Böylece şirketimizin gerçek sahiplerine doğru ve içimize sinen şekilde ulaşabiliriz.

2 Kat Puan Kazan

Açılış haftasına katılamayacak olan on binlerce Koalacı ise 9 Şubat – 14 Şubat arasında internetten alışverişlerine iki kat puan kazanabilecek.

Kitap Koala Nişantaşı Kitabevi (Şakayık Sok No 40 Teşvikiye Şişli İstanbul)Kapat