Sepetim (0) Toplam: 0,00

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kitap Koala'da Yaşanır!

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 120 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı.

Bugün hepimiz kadının, iş ve yaşamdaki anlamını görmek ve desteklemek adına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü beraberce anıyor ve yaşam koşullarının nasıl daha adil bir hale gelebileceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda bu günü anmak ve daha değerli kılabilmek adına etkinliklerle destek veriyoruz. 

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü'nde hepinizi etkinliklerimize davet ediyoruz. Aşağıdaki etkinlikere tüm kadınlarımızı davet etmekten onur duyarız. 

Neler mi planlıyoruz?

1. Kadın Roman Kahramanları - Kahraman Roman Kadınları

Saat 12.00'de özel iki kadını ağırlıyoruz. Defne Suman ve Kiraz Akın bu özel günde edebiyatın kadın öznelerini konuşacaklar. 

2. Kendine Özgürleşmek Ne Demek?

Saat 12.00 - 15.00 aralığında Piraye Erdoğan ile birlikte "Kendine Özgürleşmek" kavramını konuşacağız. 

3. Hayallerin İçin Enerjin Neden Önemli?

Saat 15.00'te Tuğçe Sabaz bize hayallerimizden ve bu hayallere ulaşmak için enerjimizin ne ifade ettiğinden bahsedecek. 

4. Kadın Kadının Yurdudur!

Saat 16.00'da Ebrar Güldemler, "Kadın Kadının Yurdudur!" söyleşisiyle Kitao Koala'da olacaktır. 

 

5. İş Hayatında Kadın

Saat 14.30 - 16.00 arasında Selda Düzel "İş Hayatında Kadın"ın durumunu masaya yatıracak ve kendi tecrübeleriyle süslediği söyleşisiyle keyifli dakikalar geçireceğiz. 

6. Caz Odada: Deniz Taşar (Akbank Caz Festivali)

Akbank Caz Festivali, geçtiğimiz sene başlattığı ve müzikseverleri ayrıcalıklı bir müzik dinleme deneyimine davet ederek; dinleyicilere, farklı yaşam alanlarının veya evlerinin samimi ve sıcak ortamını anımsatacak bir konser deneyimi sunduğu “Caz Odada” konseptine devam ediyor. Festival, 30. senesini kutlamak üzere yıl boyu gerçekleştireceği etkinlikler kapsamında “Caz Odada” serisini İstanbul’un kitapçılarına taşıyor. Şehrin önemli müzisyenlerinin dinleyicilerle bir araya geleceği bu özel buluşmadan ilki şehrin en yardımsever kitabevi, Kitap Koala’da, kendine has vokal tavrı ve ses rengiyle Türkiye'de caz vokaline yepyeni bir soluk getiren Deniz Taşar ve piyanist Adem Gülşen eşliğinde gerçekleşiyor.Kapat